post-image

Najpiękniejsze gole na Euro 2012

Euro 2012 - Informacje

Najlepsze bramki Euro 2012

Polska nie będzie najlepiej wspominać Euro 2012 gdyż nie wyszliśmy nawet z grupy, jednak pozostawiliśmy po sobie chociaż przepiękną bramkę Jakuba Błaszczykowskiego. Warto wspomnieć sobie 10 najlepszych bramek na tych mistrzostwach.

10. Robert Lewandowski (Polska – Grecja)
Pierwszy gol mistrzostw. Po pięknej i składnej akcji Lewandowski wykańcza wrzutkę od Błaszczykowskiego strzałem z główki. Myślę, że po tej bramce nadzieje Polaków odżyły, że znowu możemy coś osiągnąć w piłce nożnej.

9. Roman Pawluczenko (Rosja – Czechy)
Indywidualna akcja Pawluczenki, który wpadł z impetem w pole karne, „wkręcił” obrońce w ziemię, po czym huknął nie do obrony. Warto dodać, że Rosja pokonała w tym meczu reprezentacje Czech aż 5 – 0.

8. David Silva (Hiszpania – Irlandia)
Popis opanowania i techniki Davida Silvy, który zakpił z obrońców irlandzkich. Dwoma zwodami przechytrzył 3 obrońców i bramkarza na wysokości 11 metra. Myślę, że obrona Irlandii miała o czym myśleć po tym meczu.

7. Philipp Lahm (Niemcy – Grecja)
Tym razem bramka obrońcy, ale za to jaka! Fantastyczne uderzenie Lahma zza pola karnego po długim słupku. Strzał praktycznie nie do obrony.

6. Rafael van der Vaart (Portugalia – Holandia)
Jeśli chodzi o Holandię, był to fatalny występ „pomarańczowych” na tym turnieju, jednak bramka van der Vaarta była na ustach wszystkich. Robben po świetnym dryblingu prawą stroną wyłożył mu piłkę przed polem karnym, piękny mierzony strzał zwieńczył dzieła tej dwójki.

5. Andrea Pirlo (Włochy – Chorwacja)
Jedyny na EURO 2012 gol strzelony bezpośrednio z rzutu wolnego, zdobył go wirtuoz środka pola Pirlo. Mierzony techniczny strzał przy słupku nie dał szans bramkarzowi Chorwacji.

4. Mario Balotelli (Włochy – Irlandia)
Najbardziej kontrowersyjny piłkarz tych mistrzostw strzela dał o sobie znać nie raz w trakcie tego turnieju. Nie tylko za sprawą bramek jakie zdobył, a przede wszystkim za kłótnie z ówczesnym trenerem Prandellim.
Jednak tym razem popisał się umiejętnościami piłkarskimi gdyż po dośrodkowaniu z rożnego  stając tyłem do bramki strzelił fantastyczną bramkę z 5 metrów.

3. Jakub Błaszczykowski (Polska – Rosja)Kolejny akcent polski, bramka uważana przez wielu za najładniejszą w tym turnieju. Szybki kontratak, piłka wędruje do prawej części boiska, po czym piłkę dostaje Kuba, mija dwóch obrońców i słabszą lewą nogą  potężnym uderzeniem strzela przy prawym słupku. Kolejna bramka Polaków w tym zestawieniu i kolejna która daje nadzieję, tym razem na dalszy byt w Mistrzostwach Europy 2012.

2. Danny Welbeck (Szwecja – Anglia)
Mecz który mógł zakończyć się każdym wynikiem, ale to jednak „Synowie Albionu” wywieźli 3 punkty z tego meczu. Theo Walcott przedarł się przez niezwykle zdyscyplinowaną obronę Szwecji i zagrywa wzdłuż linii bramkowej,
dzieło zwieńcza Danny Welbeck który w pól obrocie trąca piłkę piętką, po czym wpada do bramki. Ciężko znaleźć w historii piłki nożnej podobną bramkę.

1. Zlatan Ibrahimović (Szwecja – Francja)
Niebywały błąd bramkarza angielskiego wykorzystany bezlitośnie przez Ibrahimovića. Długie zagranie na wolne pole, Hart wychodzi ze swojej bramki zza pole karne i ratuje się fatalnym wybiciem głową.
Sytuacje wykorzystuje Zlatan strzałem z przerzutki wprost w światło bramki. Szwecja po tym meczu pożegnała się z turniejem, jednak miano najpiękniejszego gola już pozostało z nimi.